0
Ваш кошик порожній

text_close

Принцип роботи кондиціонера

В основу роботи кожного кондиціонера покладено властивість рідин поглинати теплову енергію при випаровуванні та виділяти її при конденсуванні. Для зрозуміння, як саме відбувається даний процес, розглянемо схему роботи кондиціонера (спліт-системи):
 
схема кондиціонера
 
Основні частини кондиціонера:
 
Компресор - перекачує фреон по холодильному контуру.
Випарник - розміщений у внутрішньому блоці радіатор. В випарнику фреон переходить із рідкої фази у газоподібну (випаровується).
Конденсатор - розміщений в зовнішньому блоці радіатор. З назви випливає, що при роботі системи відбувається перехід фреону у рідкий стан з газоподібного (конденсування).
Терморегулюючий вентиль - зменшує тиск фреону на воді у випарник.
Вентилятори - організовують повітряні потоки, що обдувають конденсатор і випарник, для більш ефективної передачі тепла навколишньому повітрю.
Конденсатор, компресор, ТРВ та випарник з'єднуються мідними трубопроводами і створюють охолоджувальний контур, всередині якого циркулє фреон із невеликою кількістю компресорного мастила.
В процесі роботи на вхід компресора із випарника підходить суміш фреонів під низьким тиском (3 - 5 атм.) та температурою 10 - 20 °С. Компресор стискає фреон до 15 - 25 атмосфер, фреон в результаті нагрівається до 70 - 90 °С, далі поступає у конденсатор.
Завдяки обдуву конденсатора вентилятором, фреон охолоджується і переходить в рідку фазу, виділяючи тепло. Повітря при проході повз конденсатор нагрівається.
За конденсатором фреон перебуває у рідкому стані та під значним тиском, температура на 10 - 20 °С вища температури повітря. Із конденсатора нагрітий фреон подається у ТРВ, який представляє собою тонку мідну трубу, звиту у спіраль. На виході терморегулюючого вентиля тиск та температура фреону суттєво знижуються, а частина фреону може випаруватися.
Після терморегулюючого вентиля суміш рідкого та газоподібного фреону під малим тиском проходить випарником. У випарнику увесь фреон переходить в газоподібний стан із поглинанням тепла, при цому повітря, що проходить повз випарник охолоджується. Далі фреон надходить з низьким тиском до компресора, весь цикл знову повторюється.
Описаний вище процес лежить у основі роботи будь-яких кондиціонуючих систем незалежно від типу чи моделі.
Одна з поширених проблем у роботі кондиціонерів виникає у тому випадку, коли у випарнику фреон лише частково переходить у газоподібну фазу. В цьому випадку у компресор потрапляє рідина, що на відміну від газу, нестискується. У результаті компресор може вийти з ладу. Причин, по яким фреон не встигає випаровуватися може бути декілька. Найпоширенішою являється забруднення фільтрів (погіршується обдув випарника та теплообмін) та включення кондиціонера на низиких температурах атмосферного повітря, при цьому у випарник підходить надто холодний фреон).

Працює на OpenCart
Кліматизатор інтернет-магазин © 2021